Interviu su komandos formavimo mokymų vadovu Ugniumi Vaišnora

2009 01 20 @ 15:31  ›  Kategorijos: Komandos formavimas

Nuo kada pradėjote teikti komandos formavimo paslaugas ir kokie buvo pirmieji žingsniai (įmonės, asmeniškai Jūsų)?

Mes pradėjome teikti komandos formavimo paslaugas nuo šių metų pradžios. Komandos formavimo paslaugos mūsų įmonės veikloje atsirado kaip dar vienas sprendimas ar paslauga mūsų klientams, kuriems jau kelerius metus sėkmingai padedame rasti tinkamų darbuotojų. Įmonės šiandien patiria didesnę darbuotojų kaitą, juos sunkiau motyvuoti, išlaikyti, darbuotojai labiau linkę siekti vien tik savo asmeninių tikslų, mažiau prisirišę prie įmonės ir pan. Komandos formavimo paslaugos yra viena iš darbuotojų ugdymo formų, kuri padeda spręsti įvairias problemas ir siekti įmonei savo tikslų.
Nepaisant to, kad ši paslauga dar nauja, sulaukėme didelio susidomėjimo beveik iškart. Išanalizavę esamą situaciją rinkoje, nusprendėme siūlyti klientams netik tradicinės pakraipos komandos formavimo renginius, bet ir nestandartinius bei neįprastus mokymus. Ko gero, mes pirmieji Lietuvoje pradėjome siūlyti karinio stiliaus, su išgyvenimu susijusius komandos formavimo renginius. Iš pirmo žvilgsnio paprastos užduotys vykdomos esant stresinėms situacijoms. Remiantis pažangiąja kariuomenės patirtimi, galima teigti, kad šis būdas tinkamas, nes komandos suformuojamos kur kas greičiau ir būna daug tvirtesnės. Nors susidomėjimas būtent šiuo ekstremaliu komandos formavimo būdu dabar yra šiek tiek vangokas, neabejojame, kad ryžtingesni kolektyvai panorės išbandyti save ne tik konferencijų salėse.
Aš asmeniškai susidūriau su komandos formavimo veikla besimokydamas Švedijos karališkajame sausumos kariuomenės koledže. Labai greitai supratau, kad ši kryptis yra itin svarbi, kaip vėliau paaiškėjo, ne tik kariuomenėje. Nuo to laiko domiuosi ir pats dalyvauju komandų formavimo veikloje.

Ar galime teigti, kad komandos formavimas yra populiari paslauga Lietuvoje? Ar galime palyginti šių paslaugų populiarumą Lietuvoje ir užsienio šalyse?

Komandos formavimas, be jokios abejonės, Lietuvoje sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Tačiau Baltijos šalyse jis dar nepasiekė zenito. Vakaruose, ypač JAV, susidomėjimas komandos formavimo paslaugomis peraugo iš elementarios mados į natūralią kiekvienos įmonės personalo veiklos, mokymų, užimtumo, poilsio dalį.

Jūsų nuomone, kam daugiausia skirtas komandos formavimas? Kokia jo nauda?

Komandos formavimas neturi išskirtinės klientų grupės, t. y. kiekvienas žmogus, kiekviena žmonių grupė gali gauti iš to kažką naudinga. Be abejonės, didžiausią akstiną gauti iš to naudos turi verslo subjektai – ambicingus tikslus kelianti, tačiau darni ir konfliktams savo energijos nešvaistanti komanda. Tokia komanda – įmonės koziris įtemptos konkurencijos sąlygomis. Tačiau norėčiau pabrėžti, kad komandos formavimo renginių naudą labai sunku nustatyti sudalyvavus vos kelių valandų renginyje. Deja, komandos formavimo neįmanoma įgyvendinti per dvi tris valandas, kad likęs laikas liktų poilsiui ar kitokiam laisvalaikiui. Norint pasiekti realių rezultatų, dažnai nepakanka vienos ar net dviejų dienų. Pavyzdžiu gali būti JAV SEAL (specialiosios paskirties jūrų pėstininkų komandos) atrankos savaitė, dar kitaip vadinama „Hell’s Week“. Nors tai – atranka, tačiau ji veikia kaip itin intensyvus komandos formavimo būdas. Taigi šiuo atveju tik po savaitės labai sunkios ir įtemptos veiklos, šie žmonės gali sakyti vienas kitam: „Su tavim galėčiau eiti į žvalgybą“.

Gal galite trumpai paminėti, kokios komandos formavimo paslaugų formos dažniausiai užsakomos pas Jus?

Ko gero, labiausiai paplitęs yra „for fun“ ir konferencinis, arba „lengvasis“, komandos formavimas. Tiek vienas, tiek kitas variantas turi savo pritaikymo ir panaudojimo sritis, todėl iki šiol tenkina užsakovus. Neabejoju, kad ateityje bus populiarūs ekstremalesni komandos formavimo būdai Lietuvoje.

Į žurnalo „Vadovas“ žurnalistės klausimus apie komandos formavimo (angl. Team Building) mokymus atsakė Ugnius Vaišnora, Manager.LT akademijos mokymų vadovas-konsultantas. 2008 m. spalis


Komentarai

Komentarų nėra.

Palikti komentarą

Atviri mokymai,
kursai, seminarai,
konferencijos